با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

پروژه‌های عمرانی دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان افتتاح شد.

۰۸ تیر ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۱ کد : ۶۲۶۴۲ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۱
پروژه‌های عمرانی دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان، امروز (سه‌شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰) با حضور دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.
پروژه‌های عمرانی دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در آئین افتتاح پروژه‌های عمرانی دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: از شهرستان رفسنجان و استان کرمان نباید به همین راحتی بگذریم. همچنین گرامی می‌داریم یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را که به حق، حق زیادی به گردن همه ما دارند.
وی افزود: وجود این مشاهیر در این خطه نشانگر فرهنگ والای مردم این منطقه است که بخش زیادی از فعالیت‌هایی که در رفسنجان انجام شده با کمک خیرین بوده است و ما هم وظیفه داریم کمک کنیم تا پروژه‌هایی که خیرین بزرگوار شروع کرده‌اند به نتیجه برسند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، اظهار داشت: وقتی صحبت از آموزش عالی می‌کنیم هم با اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسات سر و کار داریم و هم با کارمندان. در حوزه منابع انسانی قدم‌های خیلی خوبی در جهت افزایش حقوق کارمندان برداشته شده است که این اقدامات در حال تکمیل است و همچنین برای افزایش حقوق اعضای هیأت علمی هم به همین نحو اقدامات خوبی انجام شده و ان شاء الله به زودی این اقدامات به نتیجه خواهد رسید.
وی با اشاره به گفته‌های رئیس دانشگاه ولی‌عصر (عج) گفت: در این دانشگاه درصد کمی از درآمد عمومی به درآمدهای اختصاصی تعلق گرفته که باید افزایش پیدا کند تا بتواند از منابع مالی متنوعی در درآمدهای اختصاصی خود استفاده کند. تعدادی از دانشگاه‌های کشورعلی‌رغم اینکه در شرایط کرونا بودند اما درآمدهای اختصاصی خود را افزایش داده‌اند.
دکتر نظرپور همچنین بحث صرفه جویی در مصرف انرژی در دانشگاه‌ها پرداخت و گفت: دانشگاه ولی عصر (عج) قدم های خوبی در بحث صرفه‌جویی انرژی در موارد مختلف داشته است. باتوجه به اینکه رفسنجان در منطقه خشکی از کشور هست، باید در بحث صرفه‌جویی در مصرف آب نیز تلاش بیشتری بشود. البته دانشگاه ولی عصر (عج) در بحث جمع‌آوری و استفاده از آب های سطحی اقدامات خوبی انجام داده که باید این اقدامات تقویت شود.
گفتنی است؛ پروژه‌های عمرانی دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان شامل دانشکده اقتصاد و مدیریت با زیربنای ۶هزار مترمربع و اعتبار ۱۷۵ هزار میلیون ریال، گلخانه آموزشی و تحقیقاتی با زیربنای ۹۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، مرکز نظارت تصویری سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با اعتبار ۳۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال، آزمایشگاه مرکزی با زیربنای ۵۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۵ هزار میلیون ریال و بازسازی آمفی تئاتر دانشگاه واقع در موزه ریاست جمهوری با گنجایش ۲۰۰ نفر و با اعتبار ۹,۵۰۰ میلیون ریال هستند که با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم به بهره‌برداری رسید.
شایان ذکر است؛ دکتر جمشید اسماعیلی مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت علوم نیز در این سفر دکتر نظرپور را همراهی کرد.