برگزاری سومین دوره کارگاه آموزشی «آشنایی با راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور» در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران

۰۳ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۵ کد : ۵۸۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۰۴
سومین دورۀ آموزشی " راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در تاسیسات " جهت مدیران و کارشناسان دفاتر عمرانی دانشگاهها و مراکز پژوهشی مناطق 1، 3 و 4 عمرانی در روزهای شنبه الی دوشنبه مورخ 26 تا 28 مهر ماه ...
سومین دورۀ آموزشی " راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در تاسیسات " جهت مدیران و کارشناسان دفاتر عمرانی دانشگاهها و مراکز پژوهشی مناطق 1، 3 و 4 عمرانی در روزهای شنبه الی دوشنبه مورخ 26 تا 28 مهر ماه  در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
جناب آقای دکتر رخشانی مهر مدیرکل نظارت بر طرحهای عمرانی با بیان مطلب فوق اظهار داشتند برگزاری این دوره های آموزشی  به منظور ارتقاء دانش و ارائه راهکارهای مربوط به بهینه سازی و ممیزی انرژی در ساختمان های دانشگاهها جهت مدیران و کارشناسان دفاتر فنی دانشگاهها و مراکز پژوهشی سراسر کشور بوده و سومین دوره آن با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
ایشان همچنین اظهار داشتند سومین دوره آموزشی مذکور به لحاظ شرایط و امکانات موجود بصورت کامل تر و در سه روز برگزار شد که روز اول آن اختصاص به ارائه سخنرانی توسط متخصصان و مدیران مربوط به حوزه انرژی های تجدید پذیر و ممیزی انرژی ساختمان ها بوده که از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، سازمان انرژیهای نو ایران و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در این مراسم حضور داشتند و نکات و مسائل مهمی در خصوص مراحل اجرایی طرح "اصلاح الگوهای تامین و مصرف انرژی در دانشگاهها" در اداره کل طرحهای عمرانی، نحوه برخورداری دانشگاهها از انرژیهای نو به جای انرژیهای فسیلی و همچنین راهکارهای بهینه سازی مصرف سوخت با انجام ممیزی انرژی در ساختمان را به سمع و نظر حاضرین در این گردهمائی رساندند.
روزهای دوم و سوم این دوره اختصاص به برگزاری کارگاه راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در تأسیسات را داشته که توسط نماینده شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ارائه شد.
جناب آقای دکتر رخشانی مهر در پایان ضمن تشکر از مسئولین سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و برگزارکنندگان سومین دوره آموزشی مذکور اظهار امیدواری کردند که انشاا... در آینده نزدیک با حمایت ارگانها و سازمانهای مربوطه دوره های تخصصی در خصوص موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر در مناطق مختلف عمرانی برگزار خواهد شد و اقدامات عملی در خصوص ممیزی انرژی ساختمان ها و جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف حاملهای انرژی با کمک دانشگاهها انجام خواهد شد.