با هدف هم اندیشی مبنی بر بررسی خدمات و اقدامات حوزه‌های مختلف ستاد و اهداف آتی وزارت عتف:

اولین نشست سال جاری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع با کارشناسان اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی برگزار شد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۳ کد : ۵۵۱۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۵۹
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر ضرورت تداوم فعالیت‌های اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی مطابق با سیاست‌های وزارت عتف تاکید نمود.
اولین نشست سال جاری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع با کارشناسان اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی برگزار شد.

آقای دکتر نظرپور در ابتدای جلسه ضمن تبریک عید سعید فطر، ضمن بیان پیشینیه اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی از اقدامات ارزنده انجام شده توسط کارشناسان آن اداره کل در سال 1398 و سنوات گذشته در زمینه‌های اخذ اعتبارات تملک داراییهای سرمایه‌ای، بررسی بودجه‌های تفصیلی دانشگاه‌ها و هماهنگی با دفتر مرکزی هیات‌های امناء، مدیریت سبز، پدافند غیرعامل و نظارت بر اجرای پروژه‌های عمرانی تشکر و قدردانی نمود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه درباره موضوع افزایش حقوق کارکنان براساس بخشنامه سازمان برنامه و بودجه کشور و مصوبه مرکز هیاتهای امناء و هیأتهای ممیزه توضیحاتی بیان نموده و به امکانات رفاهی فراهم شده برای کارمندان در ماه‌های اخیر از جمله تسهیلات بانکی و راه اندازی فروشگاه اشاره کرد.
سپس آقای دکتر اسماعیلی مدیرکل نظارت بر طرحهای عمرانی به بیان کلیّاتی در خصوص اهمیت نظارت، توجه ویژه به موضوع نگهداری و تعمیرات ساختمان‌های موجود و رسیدگی به بودجه‌های تفصیلی دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری به عنوان یکی از وظایف مهّم اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی پرداخت.
در ادامه جلسه دکتر خراسانی مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی با تأکید بر سه بعد انسانی، مالی و کالبدی در هر سازمان تصریح کرد: همه این ابعاد در قالب تشکیلات معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع پیاده‌سازی شده است.
در ادامه کارشناسان اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی پیشنهاداتی مبنی بر ضرورت ارائه خدمات تخصصی، بازدید از دانشگاه‌های پیشرفته، تشکیل جلسات تخصصی با کارشناسان و مسئولین ادارات سایر حوزه‌ها، ضرورت انتقال تجربیات فنی و تخصصی و مستندسازی فعالیت‌های اساسی این حوزه مطالبی را بیان داشتند که مورد تأیید و تأکید معاون محترم اداری، مالی و مدیریت منابع قرار گرفت.
در پایان جلسه دکتر نظرپور بر ضرورت مستندسازی و تدوین کتب تخصصی در زمینه‌های طراحی فضاهای دانشگاهی، استانداردهای فضاهای کالبدی و سایر موضوعات تخصصی تأکید کردند.