هم‌زمان با دهه مبارک فجر؛

گلخانه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه مراغه به‌ بهره‌برداری رسید

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۹ کد : ۵۳۱۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۴
آیین افتتاح پروژه گلخانه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه مراغه، در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دکتر جمشید اسماعیلی مدیر کل دفتر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.
گلخانه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه مراغه به‌ بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مراغه، دکتر اسماعیلی در این آیین، به نقش موثر این پروژه در حل مشکلات کشاورزان منطقه اشاره کرد و رسالت آن را در این خصوص یادآور شد.
در ادامه دکتر محمدعلی لطف الهی‌یقین رئیس دانشگاه مراغه با درود به روان پاک امام خمینی (ره) و با تبریک دهه مبارک فجر، این پروژه را از مهم‌ترین و موثرترین پروژه‌های پژوهشی و دانشگاهی منطقه دانست.
مهندس امام زاده مدیر امور فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه مراغه نیز ضمن معرفی پروژه اعلام داشت: این پروژه با زیربنای ۲۲۶۴ متر مربع دارای ۷ گلخانه شامل گلخانه تحقیقاتی زراعت، گیاه پزشکی، گیاهان دارویی، هسته‌ای، باغبانی، خاک‌شناسی و گلخانه هیدروپونیک است.
وی افزود: این پروژه همچنین دارای دو آزمایشگاه مخصوص گلخانه و سیستم‌های کنترلی خاص می‌باشد. در موتورخانه این پروژه از دیگ‌های چگالشی با راندمان ۱۰۰ درصد استفاده شده است.
امام‌زاده میزان هزینه کرد این پروژه را با احتساب هزینه مطالعات و نظارت، اجرا و حفظ قدرت خرید اوراق، ۷۲ میلیارد ریال اعلام کرد.
گفتنی است در این آیین دکتر جلیلی نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان مراغه، رئیس و اعضای شورای شهر، رئیس دانشگاه و اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه مراغه نیز حضور داشتند.