بازدید مدیر کل طرحهای عمرانی جهت امکان سنجی شروع اولین پروژه زمین گرمایی دانشگاهها در دانشگاه صنعتی شیراز

۳۱ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۸ کد : ۴۸۱۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۹
با حضور مدیرکل و مدیر کارگروه انرژی طرحهای عمرانی وزارت علوم جلسه هماهنگی با مدیر عامل شرکت گاز استان فارس، ریاست و مدیر طرحهای عمرانی دانشگاه صنعتی شیراز و  مدیر دفتر تحقیقات انرژیهای نو سازما...
بازدید مدیر کل طرحهای عمرانی جهت امکان سنجی شروع اولین پروژه زمین گرمایی دانشگاهها در دانشگاه صنعتی شیراز

با حضور مدیرکل و مدیر کارگروه انرژی طرحهای عمرانی وزارت علوم جلسه هماهنگی با مدیر عامل شرکت گاز استان فارس، ریاست و مدیر طرحهای عمرانی دانشگاه صنعتی شیراز و  مدیر دفتر تحقیقات انرژیهای نو سازمان انرژیهای نو ایران در ساختمان شرکت گاز استان فارس تشکیل گردید.

در این جلسه آقای دکتر رخشانی مهر مدیرکل طرحهای عمرانی وزارت علوم بر عزم این وزارت به منظور تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و بیانات مقام عالی وزارت در خصوص بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژیهای تجدید پذیر در دانشگاهها تاکید و اعلام نمودند با توجه به اینکه دانشگاه صنعتی شیراز به لحاظ شرایط اقلیمی در وضعیت مناسبی قرار دارد به حول و قوه الهی اولین پروژه زمین گرمایی در یکی از ساختمانهای در دست احداث این دانشگاه اجرا می‌گردد.

سپس آقای مهندس محمدی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با استقبال از موضوع مطروحه ضمن بیان مزایای استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر خصوصاً انرژی زمین گرمایی رویکرد شرکت گاز را کمک به پروژهای مذکور بیان نمود و در ادامه اظهار داشتند که با توجه به میزان بالای مصرف گاز در کشور، اجرای پروژه هایی از این دست سبب حفظ منابع گاز و استفاده بهینه آن در صنایع کشور می‌شود. همچنین ایشان جهت اجرای پروژه مذکور قول مساعدت مالی و فنی توسط شرکت گاز استان فارس را دادند.

سپس آقای دکتر مقدسی رئیس محترم دانشگاه صنعتی شیراز ضمن تشکر از توجه مدیر عامل محترم شرکت گاز استان فارس آمادگی اساتید و دانشجویان رشته های مرتبط را جهت انجام پروژه های تعریف شده با کمک شرکت گاز اعلام نمودند.

در ادامه،با حضور آقای دکتر رخشانی مهر و هیات همراه، نماینده شرکت گاز استان فارس، رئیس محترم و مسئولین فنی دانشگاه صنعتی شیراز از پروژه های عمرانی در دست احداث آن دانشگاه در پردیس جدید بازدید بعمل آمده و نکات ضروری در خصوص مسائل فنی مطرح و مقرر گردید با هماهنگی دانشگاه یکی از پروژ های مورد بازدید بعنوان پروژه نمونه برای اجرای سیستم انرژی زمین گرمایی معرفی شود.