فاز دوم تصفیه‌خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به بهره‌برداری رسید

۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۱ کد : ۴۵۶۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۷۱
همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، فاز ۲ تصفیه‌خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
فاز دوم تصفیه‌خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به بهره‌برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر جمشید اسماعیلی، مدیر کل طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تصفیه‌خانه فاضلاب پیشرفته این دانشگاه را از جمله طرح‌های موفق در دانشگاه‌های کشور دانست و گفت: وجود تصفیه‌خانه‌های پیشرفته نظیر این پروژه که امروز شاهد افتتاح آن بودیم به لحاظ صرفه‌جویی در انرژی و کنترل آلودگی‌های زیست محیطی دارای اهمیت ویژه‌ای است.
وی پیشرفت طرح‌های عمرانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را مثبت ارزیابی و اظهار امیدواری کرد تا به همت وزارت علوم و دانشگاه شاهد تکمیل پروژه بزرگ تصفیه فاضلاب و تعدادی دیگر از طرح‌های عمرانی این دانشگاه باشیم.
در ادامه دکتر ذوالفقار رضوانی معاون اداری و مالی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان درخصوص مشخصات این پروژه گفت: این تصفیه‌خانه به متراژ ۳ هزار متر مربع و با دبی ۱۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز، فاضلاب دانشگاه را تصفیه می‌کند.
وی افزود: در این روش، فاضلاب کلیه ساختمان‌های رفاهی، آموزشی و خدماتی از طریق جمع آوری شبکه فاضلاب توسط ۳۸۹ منهول جمع آوری شده و از طریق شتاب ثقلی به تصفیه‌خانه دانشگاه انتقال می‌یابد.
دکتر رضوانی تصریح کرد: فاز اول این تصفیه خانه در بهمن ماه ۱۳۹۴ با دبی ۴۰۰ متر مکعب آغاز به کار کرد و فاز دوم آن با ۲۰۰ متر مکعب از نوع روش لجن فعال به بهره‌برداری رسید.
به گفته وی، با افتتاح این طرح روزانه ۶۰۰ متر مکعب فاضلاب دانشگاه تصفیه شده و آب تصفیه شده از طریق لوله‌گذاری به استخر اردوگاه منتقل و هر ۴ ساعت یک‌بار به فضای سبز و غیر مثمر جهت آبیاری انتقال داده می‌شود.


( ۱ )