معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تأکید کرد:

ضرورت حضور دانشگاهیان در طرح‌های استانی و گاه ملی و بین‌المللی/ لزوم حضور پررنگ استادان دانشگاه در اجرای طرح‌ها

۰۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۲ کد : ۴۵۰۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۷
دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه اراک و در نشست با هیئت رئیسه دانشگاه، با بیان اینکه استادان دانشگاه در بسیاری از طرح‌ها باید فعالیت و حضور پررنگ داشته باشند، افزود: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی و وجود دانشگاه اراک در مرکز این استان، بسیاری از طرح‌های استانی و گاه ملی و بین‌المللی باید با حضور دانشگاهیان انجام شود.
ضرورت حضور دانشگاهیان در طرح‌های استانی و گاه ملی و بین‌المللی/ لزوم حضور پررنگ استادان دانشگاه در اجرای طرح‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اراک، دکتر نظرپور در این نشست با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی درخصوص توسعه فضای کالبدی دانشگاه اراک صورت گرفته است، اظهار داشت: لازم است بخشی از درآمد‌های استان مرکزی در دانشگاه اراک هزینه شود. همچنین دانشگاه با افزایش درآمد اختصاصی می‌تواند از تسهیلات بانکی نیز جهت توسعه و تکمیل پروژه‌های عمرانی دانشگاه استفاده نماید.
وی تصریح کرد: دانشگاه اراک قدم‌های خوبی در راه توسعه برداشته است و حال زمان آن رسیده که ثمره این توسعه را برداشت کند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه اراک نیز قدردانی کرد.
دکتر سعید حمیدی، رئیس دانشگاه اراک نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در احداث تاسیسات زیربنایی و ابنیه در حال احداث دانشگاه اراک، خواستار تامین اعتبار لازم جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی دانشگاه شد.
دکترنظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکتر جمشید اسماعیلی مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی این وزارت، در سفر به استان اراک از طرح‌های عمرانی احداث شده و در حال احداث دانشگاه اراک بازدید کردند.