اولین جلسه شورای راهبری طرح ملی ساماندهی و اصلاح الگوهای مصرف و تامین انرژی در دانشگاهها و مراکز پژوهشی با حضور مدیران و اعضاء کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی در اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی برگزار شد.

۰۴ آذر ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۸ کد : ۴۲۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۵۵۳۲
مدیر کل محترم نظارت بر طرحهای عمرانی اظهار داشتند اولین جلسه شورای راهبری طرح ملی اصلاح الگوهای تأمین و مصرف انرژی دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور در محل اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی وزارت علوم برگزا...
مدیر کل محترم نظارت بر طرحهای عمرانی اظهار داشتند اولین جلسه شورای راهبری طرح ملی اصلاح الگوهای تأمین و مصرف انرژی دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور در محل اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی وزارت علوم برگزار گردید.
دکتر رخشانی مهر ضمن اعلام خبر برگزاری اولین جلسه شورای راهبری طرح که زیر نظر کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی فعالیت میکند، موضوعات مطرح شده در این جلسه را هم اندیشی درباره راهکارهای طرح، چالشها و فرصت های فراروی آن، و هم افزایی جهت استفاده از فرصت های همکاری با سایر ارگانها، موسسات و مراجع ذیربط جهت توسعه همکاری‌های متقابل اعلام کرد. به گفته وی جلسات این شورا در کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل طرحهای عمرانی به منظور ایجاد وحدت رویه در تصمیم گیری ها بصورت منظم برگزار خواهد شد. این طرح در فاز مقدماتی خود آموزش مدیران و کارشناسان دفاتر فنی و طرحهای عمرانی دانشگاهها و مراکز پژوهشی سراسر کشور را بر اساس آخرین روشهای مورد تایید مراکز مرجع در این زمینه در قالب کارگاههای تعاملی به انجام رسانیده و به کارشناسان حائز شرایط گواهینامه معتبر بهره وری انرژی در تاسیسات را ارائه نموده و غالب دستورالعملها، مقررات و سایر مدارک و مستندات موردنیاز کارشناسان نیز به آنها ارائه شده است. فازهای بعدی طرح که حالت عملی تری به خود خواهد گرفت با راهبری و ارائه طریق موثرتر کارگروه مذکور انجام خواهد شد.
جناب آقای دکتر رخشانی مهر خاطر نشان نمودند پیگیری ایجاد ردیف مستقل در قانون بودجه سنواتی جهت موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژیهای تجدید پذیر در دستور کار این اداره کل بوده و چنانچه منابع اعتباری در اینخصوص مشخص شود با کمک دانشگاهها، جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف حاملهای انرژی و بهینه سازی موتورخانه ها در اولویت کار قرار خواهند گرفت.
قابل ذکر است شورای راهبری طرح ملی ساماندهی و اصلاح الگوهای مصرف و تامین انرژی دانشگاه‌های کشور متشکل از نمایندگان سازمانهای مرتبط با این حوزه از قبیل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور، سازمان انرژی های نو ایران، کمیته انرژی مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونت فناوریهای انرژی مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری ریاست جمهوری ، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و جمعی از اساتید و متخصصان صاحب نظر زیر نظر کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی می باشد.