معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد: تشکیل ۱۵۰ شورای مدیریت سبز در دانشگاه‌ها

۱۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۷ کد : ۳۵۴۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۶۵۳
معاون اداری ، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از تشکیل ۱۵۰ شورای مدیریت سبز در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خبر داد.
معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد: تشکیل ۱۵۰ شورای مدیریت سبز در دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین عسگریان ابیانه در آئین گشایش دومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی – پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز اظهار کرد: تا کنون ۱۵۰ شورای مدیریت سبز در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تشکیل شده و این شوراها هر ماه با برگزاری نشستی دستاوردهای خود را مرور کرده و برای آینده نیز برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهند.
وی در ادامه با اشاره به پیگیری جدی مدیریت سبز دانشگاه‌ها در وزارت علوم گفت: عزم وزارت علوم برای پیگیری این موضوع در دانشگاه‌ها بسیار جدی است و امیدواریم هم‌افزایی بین سازمانی برای دستیابی به اهداف مورد نظر وجود داشته باشد.
دکترعسکریان ابیانه افزود: گزارش و نتایج جلسات شورای مدیریت سبز در دانشگاه‌ها هر شش ماه یک بار به وزارت علوم ارسال و شورای راهبردی وزارتخانه این نتایج را بررسی و تصمیم‌گیری‌های لازم را در این خصوص انجام می‌دهد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خاطرنشان کرد: همایش آتی مدیریت سبز دانشگاه‌ها بهمن‌ماه جاری در مشهد برگزار می‌شود ضمن اینکه یک همایش بین‌المللی نیز با حضور کشورهای فعال در حوزه مدیریت سبز برگزار خواهد شد.
دکتر عسگریان ابیانه در پایان از انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت علوم با وزارت نیرو و نفت در این همایش خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه در خصوص همکاری دانشگاه‌ها با وزارتخانه‌های دیگر در حوزه انرژی و مدیریت سبز است که امیدواریم هم‌افزایی و همکاری بین سازمانی در راستای دستیابی به اهداف در این عرصه شکل بگیرد.