اولین نمایشگاه دستاوردهای اجرائی دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۸ کد : ۲۷۸۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۶۷
اولین نمایشگاه دستاوردهای اجرائی دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز

اولین نمایشگاه دستاوردهای اجرائی دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز روز شنبه ۱۶ بهمن ماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و مدیر کل نظارت بر طرح¬های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل سازمان برنامه و بودجه کشور افتتاح شد.
دکتر امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در افتتاحیه نمایشگاه مذکور ضمن بیان اقدامات خوب صورت گرفته از سوی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری به تأثیر قابل توجه موضوع مدیریت سبز در کاهش هزینه¬ها و مصرف انرژی اشاره کردند.
وی همچنان هماهنگی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه کشور را در سال¬های اخیر بی‌نظیر خواندند و از تخصیص ردیف اعتباری جهت حمایت از طرح های مدیریت سبز در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ خبر دادند.
در ادامه دکتر واعظ مهدوی، معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طبق دستورالعملی که با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه بودجه تهیه شد مقرر شد هر دانشگاه یا دانشکده ای کمیته مدیریت سبز را با نگاه به توسعه پایدار داشته باشد.
معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور افزود: هماهنگی هایی در حوزه انرژی های نو میان دستگاه ها صورت گرفته است که برای نتیجه بخشی آنها، نیازمند استاندارد مدیریت سبز هستیم و امیدواریم اقدامات صورت گرفته ما را به این استانداردها برساند.
دکتر ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در پایان تاکید کردند مدیریت سبز باید دانش بنیان، علمی، مشارکتی و با نوآوری و خلاقیت محقق شود.
این نمایشگاه در طول چهار روز تا تاریخ ۱۹ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.


( ۳ )