مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از طرح‌های عمرانی پارک علم و فناوری استان سمنان بازدید کرد

۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۹ کد : ۱۹۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۶۳۱
دکتر مهرا... رخشانی‌مهر، مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از طرح‌های عمرانی پارک علم و فناوری استان سمنان بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان در ...
 مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از طرح‌های عمرانی پارک علم و فناوری استان سمنان بازدید کرد
دکتر مهرا... رخشانی‌مهر، مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از طرح‌های عمرانی پارک علم و فناوری استان سمنان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان در این بازدید گزارشی از اجرای طرح‌های عمرانی انجام شده و درحال اجرای این پارک ارایه داد.
دکتررخشانی‌مهردر این بازدید از ساخت و سازهای غیر ضروری توسط دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری انتقاد کرد و گفت: تجربیاتی در توسعه دانشگاه‌ها وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای توسعه‌ پارک‌های علم و فناوری استفاده کرد برای مثال تملک زمین برای پارک علم و فناوری باید با پیش‌بینی 20 سال آینده انجام شود.
مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم با تاکید بر اجرای طرح‌های پارک‌های علم و فناوری، اظهار امیدواری کرد اعتبار ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور شهمیرزاد تا پایان سال جاری تخصیص داده شود.
وی افزود: از سال گذشته ردیف بودجه پارک‌های علم و فناوری را مستقل کردیم تا نگاه جدی‌تری به آن‌ها داشته باشیم.
در ادامه این بازدید دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی ،رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان  نیزگفت: در برنامه راهبردی پارک علم و فناوری استان سمنان نیازسنجی شده که این پارک  حدود 32 هزارمتر مربع زیرساخت نیاز دارد که شامل پردیس شاهرود و همه‌ مراکز رشد استان است وهم اکنون حدود 7800 متر مربع فضای قابل بهره‌برداری استملاکی تامین شده و 15 هزار متر مربع فضای نیمه‌کاره در کل استان داریم که نیاز است باقیمانده آن را نیز احداث کنیم.